digitizing

                    facebook    TOPlist

               

Sestavuji aktuální kalendár

 

           Přepis VHS a S-VHS

 

 

Video Home System nebo VHS je standard pro nahrávání analogového videosignálu na magnetické páskové médium uchovávány v kazetě. Vyvinula ho japonská firma JVC a uvedla na trh v září 1976.

 

Kazeta VHS měří přibližně 185x100x25 mm a obsahuje pás široký 12,7 mm, který se během nahrávání nebo přehrávání posouvá (v základním režimu SP) rychlostí 23,4 mm / s. Na jednu videokazetu lze uložit až 300 minut záznamu.

 

Mezi odvozené formáty od VHS patří S-VHS (Super-VHS) kazety, které se vyznačují lepším zpracováním barev a větší ostrostí. Každým přehráním videokazety se její kvalita snižuje a dříve nebo později se stane, že své vzácné vzpomínky ztratíte navždy. Proto neváhejte a využijte naše profesionální služby. .

 

Výsledný záznam je kódovaný ve standardu PAL, má rozlišení 720×576 obrazových bodů a je komprimovaný pomocí normy MPEG2 s efektivním využitím celého prostoru média. Všechny nežádoucí detaily a původní signály obrazu jsou z něho dodatečně odstraňovány.

Na klasickém TV nejsou tyto věci vůbec viditelné, protože okraje obrazovky jsou skryté, neplatí to však o plazmách a LCD obrazovkách. Tady je viditelná celá zobrazovaná plocha obrazu, podobně jako při přehrávání videa v PC.

 

Nahrávky lze uložit na jakákoli dostupná média, jak ve standardním DVD-video formátu v souborech MPEG2 v kontejneru VOB a s menu, tak v datovém formátu (např. mp4, avi, wma, flv) pro přehrávání v počítači, stolních či mobilních přehrávačích nebo na internetu. Formát dohodou, možná je i volba, která je nejvhodnější pro váš typ přehrávače.

 

Aby se delší nahrávky vešly na jedno DVD (standardně 120 min), je nutné je více zkomprimovat, rozdělit na více DVD anebo nahrát na dvouvrstvý disk. Nahrávky z videokazet je možné uložit také v datovém formátu (AVI, WMV apod.) a video komprimovat více, než je DVD standard (cca 6.4 Mbps), který obnáší mnohdy zbytečně velké soubory.

 

Nabízíme Vám profesionální digitalizaci a střih Vašich nahrávek

 

 

kazety vhs

 

 

   

Technické informáce

 

 Formát: VHS, S-VHS
 Norma: PAL (EU)
 Rychlost záznamu: SP, EP, LP
 Poměr stran: 4:3