digitizing

                    facebook    TOPlist

               

Sestavuji aktuální kalendár

 

           Přepis VHS-C a S-VHS-C

 

 

VHS-C, S-VHS-C: páska stejné šířky, ale kratší délky než standardní VHS. Je umístěna v menší kazetě, což umožnilo zkonstruovat podstatně menší kamery. VHS-C páska má kvalitu záznamu totožnou s VHS. S-VHS-C páska je rozměrově stejná jako VHS-C,   ale záznam je kvalitnější.  VHS-C i S-VHS-C využívají analogovou formu záznamu.

 

Každým přehráním pásky se její kvalita snižuje a dříve nebo později se stane, že své vzácné vzpomínky ztratíte navždy. Proto neváhejte a využijte naše služby.

 

Výsledný záznam je kódovaný ve standardu PAL, má rozlišení 720×576 obrazových bodů a je komprimovaný pomocí normy MPEG2 s efektivním využitím celého prostoru média. Všechny nežádoucí detaily a původní signály obrazu jsou z něho dodatečně odstraňovány. Na klasickém TV nejsou tyto věci vůbec viditelné, protože okraje obrazovky jsou skryté, neplatí to však o plazmách a LCD obrazovkách. Tady je viditelná celá zobrazovaná plocha obrazu, podobně jako při přehrávání videa v PC.

 

Nahrávky lze uložit na jakákoli dostupná média, jak ve standardním DVD-video formátu v souborech MPEG2 v kontejneru VOB a s menu, tak v datovém formátu (např. mp4, avi, wma, flv) pro přehrávání v počítači, stolních či mobilních přehrávačích nebo na internetu. Formát dohodou, možná je i volba, která je nejvhodnější pro váš typ přehrávače.

 

Aby se delší nahrávky vešly na jedno DVD (standardně 120 min), je nutné je více zkomprimovat, rozdělit na více DVD anebo nahrát na dvouvrstvý disk. Nahrávky z videokazet je možné uložit také v datovém formátu (AVI, WMV apod.) a video komprimovat více, než je DVD standard (cca 6.4 Mbps), který obnáší mnohdy zbytečně velké soubory.

 

Nabízíme Vám profesionální digitalizaci a střih Vašich nahrávek

 

 

kazety vhs-c

 

 

 

 

Technické informáce

 

 Formát: VHS-C,  S-VHS-C
 Norma: PAL (EU)
 Rychlost záznamu: SP, EP, LP
 Poměr stran: 4:3, 16:9