digitizing

                    facebook    TOPlist

               

Sestavuji aktuální kalendár

 

           Přepis Video8 a Hi-8

 

 

Video 8: páska využívaná v kamerách. Kapacita pásky může být až 120 minut. Kvalita záznamu je stejná jako při VHS nebo VHS-C kazetách. Záznam na této pásce je analogový.

 

Video Hi8: tato páska byla vyvinuta, aby konkurovala formátu S-VHS. Rozměrově je páska totožná s Video 8, ale kvalita záznamu je na vyšší úrovni (podobně jako S-VHS). Zařízení přehrávající Hi8 mohou přehrávat i pásky Video 8, naopak to ale neplatí. Záznam se ukládá na pásku v analogové formě.

 

Digital 8: formát vyvinutý společností Sony a uveden v roce 1999. Páska je rozměrově shodná s Video 8 a Hi8, ale záznam je na ni nahráván digitální s využitím DV kodeku. Kapacita pásky může být až 90 minut.

 

Každým přehráním pásky se její kvalita snižuje a dříve nebo později se stane, že své vzácné vzpomínky ztratíte navždy. Proto neváhejte a využijte naše profesionální služby.

 

Nahrávky lze uložit na jakákoli dostupná média, jak ve standardním DVD-video formátu v souborech MPEG2 v kontejneru VOB a s menu, tak v datovém formátu (např. mp4, avi, wma, flv) pro přehrávání v počítači, stolních či mobilních přehrávačích nebo na internetu. Formát dohodou, možná je i volba, která je nejvhodnější pro váš typ přehrávače.

 

Aby se delší nahrávky vešly na jeden DVD (standardně 120 min), je nutné je více zkomprimovat, rozdělit na více DVD anebo nahrát na dvouvrstvý disk. Nahrávky z videokazet je možné uložit také v datovém formátu  (AVI, WMV apod.)   a video komprimovat více,  než je DVD standard (cca 6.4 Mbps), který obnáší mnohdy zbytečně velké soubory.

 

Nabízíme Vám profesionální digitalizaci a střih Vašich nahrávek

 

 

hi8

 

Technické informáce

 

 Formát: Hi8, Video8, Digital8
 Norma: PAL (EU)
 Rychlost záznamu: SP, EP, LP
 Poměr stran: 4:3, 16:9