digitizing

                    facebook    TOPlist

               

Sestavuji aktuální kalendár

 

           Skenování kinofilmů

 

 

Nenechte své negativy, aby v průběhu času ztratily barvu nebo se poškrábaly. Využijte naši službu profesionálního skenování negativů a užijte si vaše fotografie v digitální podobě se svou rodinou a blízkými.

 

Snímky skenujeme ručně na filmových skenerech značky: CANON CANOSCAN 9000F Mark II a po převodu do digitální podoby vypálíme na CD nebo DVD ve formátu: JPEG, TIFF, PNG.

 

Snímky můžete poslat ve svitcích po 24 nebo 36 snímcích, nebo nastříhané na pásy po 6 i méně snímcích. V případě, že snímky dodáte ve svitcích, tak Vám je nastříháme na pásy po 6 snímcích

 

Velikost skenovaného negativu: kinofilm 24x36 mm, 6x6, 6x9, 9x12, 20x25 cm

 

 

Pokud budete výsledné fotografie jen prohlížet na monitoru počítače či televize, a to i rozlišením FullHD, pak vám stačí 1200 DPI.

 

Pro tisk (i prohlížení) je pak lepší již 2400 DPI.     DOPORUČUJEME!!!

 

Na výsledných fotografiích provádíme korekci zrnitosti, drobných škrábanců, obnovu barev, oříznutí a otočení snímku apod. (funkce FARE - viz níže).

 

Canon FARE Level 3 pro retušování a korekci filmu. Transparentní originály jsou naskenovány pomocí infračerveného světla, které zřetelně a přesně zvýrazní i ty nejmenší kazy na povrchu filmu, např. prach a škrábance. Ty pak automaticky opraví inteligentní software. Rekonstrukce barev opravuje vady vzniklé stárnutím filmu tak, že obnoví nasycení vybledlých barev na starých fotografiích a funkce korekce zrnitosti odstraňuje zrnitost na citlivém filmu (s vysokou hodnotou ASA). Tmavé oblasti obrázků vylepšuje technologie FARE Level 3 pomocí funkce korekce protisvětla, jež přesně detekuje, které oblasti na obraze vyžadují korekci. Nastavuje hodnoty gamma pouze pro tyto oblasti a výsledné snímky se vyznačují vynikající kvalitou a vyvážeností. Samotné skenování se tím ale výrazně prodlouží, zhruba o 25 procent.Tuto technologii nelze použít pro černobílé filmy..

 

 

sken kinofilm

 

 

 

 

 

Technické informace

 

 Rozlišení snímků: 1200- 9600 DPI
 Barevná hloubka: 24, 48 bit
 Formát: JPG, TIFF, PNG