digitizing

                             facebook          

               

           Digitalizace 8 mm filmu

 

 

Digitalizaci 8 mm filmů ve formátu Normál i Super provádíme na speciálním zařízení s přímým snímáním obrazových políček filmu. To má proti snímání z matnice nebo promítacího plátna celou řadu výhod:

 

Celé obrazové políčko je rovnoměrně osvětleno a intenzita osvětlení se automaticky přizpůsobuje krytí filmu (tomu jak je film tmavý - podexponovaný, nebo naopak světlý - přeexponovaný) tak lze sejmout obraz i z filmů, na kterých při běžné projekci vidíte jen tmu nebo jen mlhavý obraz.

 

Film není tepelně namáhán jelikož je osvětlen pouze super jasnou LED diodou. Nemůže tudíž ani dojít k propálení filmu při jeho zastavení.

 

Je sejmuta veškerá informace, která na filmu je a to bez zkreslení a snížení ostrosti, kontrastu nebo rozlišení.

 

Je snímána celá plocha políčka filmu, kromě rozdílu mezi poměrem stran 8 mm filmu a standardního televizního obrazu. Film Standard 8 má rozměr políčka 4,8 x 3,5 mm a film Super 8 má rozměr políčka 5,96 x 4,22 mm.

 

Scanner umožňuje skenování 8mm, Normal i Super. Film je skenován do rozlišení 1440 x 1080 pixelů (Full HD).

 

Kvalita digitalizace osmiček formou skenování je nesrovnatelná s nahráváním 8mm filmů přes hranol, různé konvertory nebo snímání z plátna či zdi.

 

 

Ukázka 8mm filmu originál bez zvuku

 

               

 

 

 

Upravený 8mm film

 

           

 

Digitalizace s použitím filtrů: stabilizace obrazu, odstranění zrnění obrazu, úprava barev, přidání                                            hudby....