digitizing

                             facebook          

               

           Úprava záznamu, střih

 

 

Vaše video nemusí být zdlouhavé a může Vás bavit. Při pořizování záznamu se nevyhneme špatným či zdlouhavým záběrům. Vaše kazety zdigitalizjeme a záznam uložime do počítače.

 

V počítači dochází k přesnému střihu, doplní se vhodnými přechody – stíračky, prolínačky, efekty a titulky. Nakonec se video ozvučí vhodným hudebním doprovodem.

 

Na střih používáme profesionální programy: ADOBE PREMIERE CC, ADOBE AFTER EFFECTS CC

 

Na DVD po dohodě vytvořím i obal s Vašimi originálními snímky přímo ze záznamu nebo z dodaných fotografií a textem. Z každého originálního DVD doporučujeme udělat záložní kopii. Předejdete tak ztrátě dat z důvodu mechanického poškození.

 

Střih záznamu

provedeme analýzu celého videa (záznamu) a vystřižení všech vad, které ve snímku určitě nemají místo. Mezi takové vady bezpochyby patří chyby kamery nebo chyby kameramana (natáčení "chodníku", závažná zkreslení způsobená velmi rychlým pohybem kamery, případně natáčení jednoho nepodstatného místa delší dobu). Chyby dále vznikají při nahrávání originální malé kazety na velkou kazetu VHS pomocí videorekorderuTitulky

Jsou vhodným volitelným doplňkem vložené do záznamu (na začátek a konec, případně v průběhu záznamu).

 

Titulky snímku budou vloženy dle Vašich požadavků (např. název, místo a datum události).

 

Titulek je editován tak, aby se velikostí, písmem a barvou do uvedeného snímku hodil a titulek je doplněn o vhodný přechod.

 

Nezapomeňte k podrobnostem doplnit název, místo a datum události a to nejen k úvodnímu titulku, ale i k titulkům vkládaným do záznamu.

 

Filtry obrazu

jsou dalším vhodným volitelným doplňkem

 

Vyhlazení obrazu

Jemné vyhlazení zrnitého obrazu. Týká se hlavně 8mm filmů, které mívají často zrnitý obraz v závislosti na použití filmového materiálu. Tento neduh se objevuje i na kazetách, kde je záznam pořizován za nedostatečných světelných podmínek.

 

Kontrast obrazu

Příliš světlému záznamu bude přidán kontrast do vhodné míry. Tuto možnost lze aplikovat pouze tehdy, když záznam bude mít alespoň minimální množství informací pro úpravu.

 

Stabilizace

Stabilizuje nepatrně se chvějící záznam.

 

Prosvětlení obrazu

Příliš tmavý záznam prosvětlíme do vhodné míry.

 

Oživení barev

Pomocí filtrů lze oživit barvy a dát jim reálný vzhled.


 

Na přání záznam doplníme o vhodné přechody mezi jednotlivými střihy tak, aby výsledný film nebyl rušen.

 

Záznam lze doplnit hudbou dle Vašeho přání na Vámi dodaném CD.

 

Šikovným doplňkem k výslednému videu je prezentace fotografii (Vámi dodaných) tzv.slideshow

 

 

 

 

adobe