digitizing

                             facebook          

               

           Úprava digitálních snímků

 

 

Vzpomínky jsou pro nás neocenitelné proto velice rádi, zejména při zvláštních příležitostech, pořizujeme fotografie rodiny a přátel. Po oslavě jsou ale fotografie, společně se vzpomínkami, velice často ukryté ve složce v počítači.

 

Digitální fotografie je typ fotografie, která používá digitální technologii pro zhotovení digitálních obrazů předmětů. Na rozdíl od klasické fotografie, používá miniaturní tiskárnu na záznam obrázků v papírové formě. To umožňuje jejich zobrazení, uložení, tisk, úpravu, přenášení a archivaci na osobních počítačích bez chemického procesu.

 

Většina fotografií v elektronické podobě trpí nějakým nedostatkem.

 

Ne každá fotografie je ihned po pořízení dokonalá. Nepřirozené barvy, šum nebo nízký kontrast mohou nativně ovlivnit a znehodnotit fotografii. Na vině mohou být nejen špatné světelné podmínky, nekvalitní digitální fotoaparát, ale i chyby na straně uživatele, kterých se při fotografování můžeme dopustit. Naštěstí máme dnes k dispozici počítače s moderním softwarem, díky kterému můžeme fotografie následně upravovat. Dokonalá retuš a úprava fotografií je výsadou profesionálů a drahých aplikací.

 

Z většiny pokročilých digitálních fotoaparátů a především zrcadlovek existují dva druhy výstupu – JPEG a nekomprimovaný RAW (čteme [Ró], nikoliv [Raf] či [Rav], českým ekvivalentem je pravděpodobně surovec).

 

Výhodou oproti formátu JPEG je především vyšší obrazová kvalita a absolutní kontrola nad vyvoláním takového digitálního negativu. Klasik by se asi zhrozil nad užitím slova negativ, nicméně v jistém slova smyslu je zde na místě. Vychází z formátu DNG – Digital Negative, který představilo Adobe ve snaze sjednotit RAW formáty jednotlivých fotoaparátů. Jak již asi víme, tato noblesní snaha byla úspěšná jen z části a většina výrobců stále využívá svůj vlastní formát. Název však popisuje, čím RAW ve skutečnosti je – surovým výstupem zachyceným senzorem fotoaparátu.

 

Pořízením dat digitálním fotoaparátem fotografii nezískáte, ta vzniká až pečlivým zpracováním formátu RAW v grafickém editoru, nejlépe však v programech určených pro zpracování RAW. Z digitální zrcadlovky nikdy nevypadne hotová fotografie a už nikdy ne taková, která by se přiblížila dobře exponovanému diapozitivu. 

 

Postupy zpracování formátu RAW

 

Zpracování probíhá na programu "ADOBE PHOTOSHOP CC 2018".

.

Fotograf musí mít jasnou představu, jak má fotografie vypadat a pomocí základních prostředků toho docílit. K těm nejpoužívanějším patří úprava expozice, vyvážení teploty osvětlení nebo také dokonalý nástroj jako jsou křivky.

 

Předejte nám Vaše digitální snímky, my je profesionálně upravíme a vaše okolí bude žasnout nad jejich krásou.

 

Fotografie upravujeme ručně, pečlivě jednu po druhé. Každému vašemu snímku se věnujeme a provádíme i lokální úpravy, např. jemné ztmavení oblohy či zesvětlení příliš tmavých obličejů. Výsledkem je to nejlepší, co lze z vaší fotografie získat.

 

Fotografie k úpravě nám můžete předat na libovolném médiu – na paměťové kartě (jakéhokoliv typu), na flash disku, na externím disku, na CD nebo DVD. Můžete také využít některou z bezplatných služeb pro posílání souborů jako je např. Úschovna.cz. V případě menšího množství předávaných fotografií nám je můžete poslat e-mailem na adresu: hans80@unet.cz

 

 

spicak