digitizing

                             facebook          

               

           Skenování diapozitivů

 

 

Rádi byste si připomněli své zážitky ze starších dovolených, zasmáli se veselým záběrům se svými ratolestmi a prostě zavzpomínali u fotografií? Tyto zážitky si v dnešní době můžete připomenout  například ve Vašem DVD přehrávači nebo na počítači. Změny barevnosti, škrábance a plísňové skvrny číhají někde ve sklepě i na vaše diapozitivy. Dovolte nám je zachránit.

 

Nabízíme skenování diapozitivů, což znamená převod Vašich starých snímků na digitální fotografie uložené na DVD. Již nemusíte nadále investovat velké peníze do opravy Vašeho starého diaprojektoru.

 

Toto nepraktické promítání diapozitivů je v dnešní době možno nahradit naskenovanými obrázky, které si můžete kdykoliv prohlížet v pohodlí Vašeho domova například na Vaší televizi, na notebooku nebo na počítači.

 

Skenujeme barevné i černobílé diapozitivy v rámečcích, ale i bez nich. Rámečky mohou být zhotoveny z papíru, plastu nebo kovu a snímky v rámečcích bývají většinou zakryté průhlednou fólií nebo sklem. Mezi filmem a fólií (sklem) se může nacházet prach, nečistoty nebo skvrny (mapy) způsobené vlhkostí. Rámečky rozebereme, samotné snímky zbavíme prachu a naskenujeme.

 

Snímky skenujeme ručně na filmových skenerech značky: CANON CANOSCAN 9000F Mark II a po převodu do digitální podoby vypálíme na CD nebo DVD ve formátu: JPEG, TIFF, PNG.

 

Velikost skenovaných diapozitivů v rámečcích - rozřezaný kinofilm 24x36 mm, 6x6, 6x9 cm

 

Pokud budete diapozitivy jen prohlížet na monitoru počítače či televize, a to i rozlišením FullHD, pak vám stačí 1200 DPI.

 

Pro tisk (i prohlížení) je pak lepší již 2400 DPI.     DOPORUČUJEME!!!

 

Na naskenovaných snímcích provádíme korekci zrnitosti, drobných škrábanců, obnovu barev, oříznutí, otočení snímků apod (funkce FARE - viz níže).

 

Canon FARE Level 3 pro retušování a korekci filmu. Transparentní originály jsou naskenovány pomocí infračerveného světla, které zřetelně a přesně zvýrazní i ty nejmenší kazy na povrchu filmu, např. prach a škrábance. Ty pak automaticky opraví inteligentní software. Rekonstrukce barev opravuje vady vzniklé stárnutím filmu tak, že obnoví nasycení vybledlých barev na starých fotografiích a funkce korekce zrnitosti odstraňuje zrnitost na citlivém filmu (s vysokou hodnotou ASA). Tmavé oblasti obrázků vylepšuje technologie FARE Level 3 pomocí funkce korekce protisvětla, jež přesně detekuje, které oblasti na obraze vyžadují korekci. Nastavuje hodnoty gamma pouze pro tyto oblasti a výsledné snímky se vyznačují vynikající kvalitou a vyvážeností.

 

 

 

sken diapozitivu

 

 

 

 

 

 

 

Technické informace

 

 Rozlišení snímků: 1200 - 9600 DPI
 Barevná hloubka: 24, 48 bit
 Formát: JPG, TIFF, PNG