digitizing

                             facebook          

               

           Úvod

 

 

Důvod přepisu starých kazet na DVD je jednoduchý - zachování cenných vzpomínek v co nejvyšší kvalitě. Staré kazety nejsou vhodné pro zálohování událostí, které mají pro Vás vysokou hodnotu.

 

Kazety jsou náchylné k poškození. V první řadě je třeba si uvědomit, že video je zaznamenáno na magnetickém proužku a dokáže ho poškodit záření, které vychází i z mobilního telefonu.

 

Dále je třeba si uvědomit, že kazety už mají svůj věk a věk je jeden z hlavních faktorů, který způsobuje znehodnocení záznamu.

 

Dalším faktorem je časté přehrávání pásek a tedy mechanické opotřebení a natahování pásky, které způsobuje skákání obrazu.

 

Video přepis kazet zajišťuje úpravu chyb videa způsobenou časem jako například navrácení barev, utlumení skákání obrazu, utlumení šumu obrazu a zvýraznění zvuku na videu.

 

Video přepis VHS kazet na DVD znamená konverzi analogového videa z VHS kazety na digitální video zapsané na DVD nosiče.

 

Pokud byste chtěli kopírovat videokazety, tak vězte, že to sice taky jde, ale kopírování je poměrně nákladné, zdlouhavé a velice složité. Potřebujete k tomu totiž speciální vybavení, které je poměrně těžko k sehnání.

 

Současně je dobré poznamenat, že převodem z málo kvalitního záznamu s nízkým rozlišením na DVD lepší kvalitu nelze získat, ale i přesto je občas potřeba takový převod uskutečnit. VHS kazety mají zhruba poloviční rozlišení než DVD a i zhruba takovou kvalitu.

 

Nabízíme remastering (zvýšení kvality obrazu a zvuku ze starých nahrávek), konverzi a editaci (korekce jasu, barev, ostrosti, ořezání, změny formátu, přidání speciálních efektů, mixáž, titulkování všech videonahrávek apod.

 

 

 

 

scanservice