digitizing

                             facebook          

               

           Přepis VHS a S-VHS

 

 

Video Home System nebo VHS je standard pro nahrávání analogového videosignálu na magnetické páskové médium uchovávány v kazetě. Vyvinula ho japonská firma JVC a uvedla na trh v září 1976.


Mezi odvozené formáty od VHS patří S-VHS, S-VHS- (Super-VHS) kazety, které se vyznačují lepším zpracováním barev a větší ostrostí. Každým přehráním videokazety se její kvalita snižuje a dříve nebo později se stane, že své vzácné vzpomínky ztratíte navždy. Proto neváhejte a využijte naše profesionální služby. .

 

Výsledný záznam je kódovaný ve standardu PAL, má rozlišení 720×576 obrazových bodů a je komprimovaný pomocí normy MPEG2 s efektivním využitím celého prostoru média. Všechny nežádoucí detaily a původní signály obrazu jsou z něho dodatečně odstraňovány.

Na klasickém TV nejsou tyto věci vůbec viditelné, protože okraje obrazovky jsou skryté, neplatí to však o plazmách a LCD obrazovkách. Tady je viditelná celá zobrazovaná plocha obrazu, podobně jako při přehrávání videa v PC.

 

Nahrávky lze uložit na jakákoli dostupná média, jak ve standardním DVD-video formátu v souborech MPEG2 v kontejneru VOB a s menu, tak v datovém formátu (např. mp4, avi, wma, flv) pro přehrávání v počítači, stolních či mobilních přehrávačích nebo na internetu. Formát dohodou, možná je i volba, která je nejvhodnější pro váš typ přehrávače.

 

 

 

 

kazety vhs kazety vhs

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Technické informace

 

 Formát: VHS, S-VHS
 Norma: PAL (EU)
 Rychlost záznamu: SP, EP, LP
 Poměr stran: 4:3